Błędy w pielęgnacji, które mogą zaostrzyć twój trądzik

Cera trądzikowa wymaga starannej pielęgnacji. Drobne zaniedbania czy złe nawyki mogą pogorszyć stan skóry, a z czasem doprowadzić do powstania trwałych blizn. Oto lista najczęściej popełnianych błędów.

Przesuszanie

Cera trądzikowa zwykle jest tłusta. Wypryski to tylko jedne z niedoskonałości; towarzyszą im rozszerzone pory, zaskórniki i błyszczenie. Pokutuje przekonanie, że pryszcze najlepiej wysuszyć. Stąd szkodliwe, zbyt mocne kosmetyki na bazie alkoholu. Problemy mogą też wywołać różnego typu domowe, niesprawdzone sposoby – przemywanie twarzy spirytusem, stosowanie do mycia zwykłego mydła czy unikanie używania kremów. Dlaczego przesuszanie jest takim błędem? Dobre nawilżenie skóry to podstawa jej funkcjonowania i zdrowego wyglądu.

Nadmierna praca gruczołów łojowych nie musi się wiązać z wysokim poziomem nawilżenia. Paradoksalnie, skóra może być tłusta i jednocześnie przesuszona. Dodatkowo, intensywne wysuszanie powoduje odwrotny skutek – wzrasta produkcja sebum. Stosowanie takich metod jak przemywanie spirytusem może doprowadzić do tego, że na twarzy pojawią się suche, łuszczące się fragmenty i bolesne podrażnienia. Pryszcze jednak zostaną.

Wyciskanie

Choć wszyscy wiedzą, że nie należy tego robić, niemal każdy stosuje tę metodę. Dlaczego? Kusząca jest jej pozorna szybka skuteczność – już po  chwili pryszcz jest zlikwidowany. Nie ma nieestetycznej krosty z białym czubkiem. Jednak wyciskanie to najgorsze co można zrobić. Przede wszystkim to najlepsza metoda, by trądzik pozostawił trwałe ślady w postaci blizn!!!

Wyciskanie sprawia, że tworzą się stany zapalne. W miejscu wyciśniętego wytrysku pojawia się szybko nowy, często o wiele większy. Wyciskanie, podobnie jak przesuszanie stymuluje wydzielanie sebum. Dodatkowo, paznokcie mogą pozostawić na twarzy blizny.

Używanie leków

Choć leki przepisane przez dermatologa to najlepsza kuracja lecząca trądzik, częste jest pożyczanie specyfików przepisanych koledze lub koleżance. Wynika to z błędnego przekonania, że skuteczne leki na trądzik działają zawsze. Niestety, są one dobierane do potrzeb konkretnego pacjenta. U innej osoby mogą być zupełnie nieskuteczne, albo co gorsza szkodliwe.

Złe oczyszczanie

Jest to błąd, jaki często popełniają nastoletnie dziewczęta. Wstydząc się trądziku, pokrywają twarz grubą warstwą makijażu. I choć w używaniu podkładu, pudru czy korektora nie ma nic złego, mogą one szkodzić, jesli wybierzemy tani, niesprawdzony produkt. Makijaż zapycha pory, sprawia, że skóra nie może oddychać i prawidłowo funkcjonować. Może też prowadzić do jej przesuszenia.

Jednak niezależnie od typu używanych kosmetyków, trzeba pamiętać o ich starannym usuwaniu. Demakijaż to podstawa zdrowej cery!

Należy ją oczyszczać co wieczór, używając mleczka. Nakładamy je na twarz gruba warstwą i masujemy, po czym ścieramy wacikiem. Wacik powinien pozostać biały – to znak, że makijaż jest usunięty. Na koniec należy umyć twarz wodą i przeznaczonym do tego kosmetykiem i nałożyć krem nawilżający.

Do NAPRAWDĘ SKUTECZNEGO OCZYSZCZANIA bez szkody dla skóry polecam Hydroviton.CR – genialny płyn głęboko oczyszczający, który może nawet zlikwidować trądzik.

Dowiedz się więcej na stronie dystrybutora kosmetyku >>>> KLIK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *