Clearasil – ciągle popularny, ale czy warto?

Czym jest Clearasil?clearasil

Clearasil to marka kosmetyków, które służą do pielęgnacji ciała oraz twarzy. Zaliczają się do nich na przykład kosmetyki zwalczające trądzik, kosmetyki do demakijażu twarzy, oczyszczające płatki na wągry, kremy na dzień oraz na noc, korektory antybakteryjne, a także preparaty punktowe na wypryski.  Pomagają w usuwaniu widocznym objawów trądziku, czyli przede wszystkim usuwają pryszcze oraz zmniejszają zaczerwienienia. Jednakże pomagają także w tym, aby nie pojawiały się nowe zmiany na skórze, dzięki czemu powraca ona do równowagi.

Zalety stosowania Clearasil

Osoby, które korzystają z tego typu kosmetyków są bardzo zadowolone, ponieważ rezultaty można dostrzec już po kilku dniach ich stosowania. Oprócz tego, po stosowaniu tych kosmetyków cera bardzo ładnie pachnie. Jest gładka, a wszelkie krostki i wypryski niemal natychmiast znikają. Wszystkie kosmetyki tej marki są bardzo popularne, dzięki czemu z łatwością można je kupić w praktycznie każdej drogerii. Oczywiście gdy decydujemy się na stosowanie takich kosmetyków, na pewno trzeba sprawdzić, jakie efekty będą przynosić w naszym przypadku. Każdy z nas ma inną cerę, inne zmiany przede wszystkim jak chodzi o ich wielkość. Dlatego też nie można oczekiwać, że efekty w każdym przypadku będą takie same. 

Czy warto sięgać po Clearasil?

Warto sięgać po te kosmetyki, ponieważ są one dostępne w bardzo przystępnych cenach. Kremy tej firmy bardzo dobrze i szybko się wchłaniają, dzięki czemu kobiety z łatwością mogą je nakładać na przykład pod makijaż. Te kosmetyki również warto stosować, ponieważ są one bardzo wydajne. Kremy zazwyczaj wystarczają na kilka tygodni, dlatego ogólny koszt ich stosowania wcale nie jest taki duży. Tego typu kremy spełniają nawet funkcję matującą, ponieważ cera nie świeci się po nich aż tak bardzo i nie trzeba już używać pudrów matujących. Warto kupować sobie całe serie tych kosmetyków, ponieważ będzie się miało wtedy pewność, że nasza skóra będzie odpowiednio wypielęgnowana. Takie kosmetyki idealnie nadają się do osób, które mają zaczerwienioną skórę lub zbyt bladą, ponieważ te kremy wyrównują koloryt cery.

 

Wprawdzie na rynku pojawia się coraz więcej nowych kosmetyków i preparatów do pielęgnacji, jednak na pewno Clearasil powinien znaleźć się na liście tych do wypróbowania. Skład tego kosmetyku jak też wielu innych jest bardzo podobny, dlatego może się okazać, że działanie będzie identyczne, a cena jaką trzeba będzie zapłacić będzie znacznie niższa. Na pewno także nie można się nastawiać na to, że efekty będą widoczne po kilku dniach, zazwyczaj trzeba na nie poczekać nawet kilka tygodni. Jest to powodem tego, że stężenie substancji czynnych nie może być w tego typu kosmetykach zbyt duże, aby nie przyniosły one szkody dla cery.

Moim zdaniem rozsądne stosowanie tego kosmetyku na pewno jest bardzo dobrym rozwiązaniem, a jego efekty będą bardzo trwałe.