Collagen Select – na zmarszczki, blizny i wszystkie defekty. Poznaj właściwości

Dziś mam dla was recenzję nowego i bardzo nowoczesnego sulementu z kolagenem. Kolagenem i czymś jeszcze (ale o tym za moment). To Collagen Select – innowacyjny produkt o ciekawym składzie i świetnym działaniu. Polecany jest szczególnie na zmarszczki, ale tak naprawdę pomaga uporać się z wieloma problemami skórnymi i defektami będącymi np. pozostałościami po trądziku. Jak dokładnie działa i co to takiego?

Po co stosować Collagen Select?

Czym jest Collagen Select? Jak już powiedziałam to suplement z kolagenem, który od dłuższego już czasu jest powszechnie wykorzystywany między innymi w kosmetyce.

Być może wiesz czym jest kolagen, ale jeśli nie – już wyjaśniam. Mianowicie kolagen to szczególny rodzaj białka, które występuje w różnych narządach i różnych częściach naszego ciała. Między innymi jest jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym składnikiem naszej skóry. To dzięki kolagenowi ma ona swoją niesamowitą wytrzymałość, jędrność, elastyczność, odpowiedni poziom napięcia.

Gdy orgnizm nie wytwarza odpowiednich ilości kolagenu albo wytwarza kolagen niepełnowartościowy (tak dzieje się na przykład na skutek stresu), skóra ulega osłabieniu i zaczynają się problemy.

Najpowszechniejszym objawem utraty kolagenu są zmarszczki, które z wiekiem coraz bardziej się pogłębiają, bo utrata postępuje. Jednak oprócz zmarszczek niedobór kolagenu może objawiać się zwiększoną podatnością na rozstępy, czy powstawanie różnego rodzaju blizn – w tym blizn po trądziku. I odwrotnie – gdy mamy odpowiednią ilość kolagenu nawet gdy te defekty się pojawią, mogą z czasem zniknąć, bo skóra dużo lepiej i bardziej prawidłowo się regeneruje.

I właśnie wtedy, tj. zawsze gdy skóra jest osłabiona lub słabnie – warto sięgnąć po suplementy z kolagenem, a najlepiej po Collagen Select, bo on zawiera wszystko, czego potrzebujemy żeby wytworzyć prawidłowe włókna kolagenowe.

Kolagen zaczynamy podobno tracić już od 25 roku życia, bo wtedy organizm nie wymienia już tak sprawnie uszkodzonych kolagenowych włókien. Ale tak naprawdę wiele zależy od naszej diety i naszego stylu życia. Bo musisz wiedzieć, że do tego, aby wyprodukować prawidłowe włókna kolagenowe potrzebujemy przede wszystkim odpowiedniego budulca (białek) oraz dodatków (mikroelementów), które są niezbędne do wytworzenia kolagenu. Oprócz tego, jak już wspomniałam, włókna kolagenowe mogą być osłabione wskutek na przykład stresu, więc nawet osoby młodsze a mocno zestresowane mogą mieć niedobory tego białka.

Jakie składniki ma Collagen Select i jak działa?

Pełną listę składników znajdziesz np. tutaj. Są to wyłącznie naturalne składniki: kolagen Verisol, ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego oraz witaminy i minerały, które są niezbędne naszemu organizmowi do wytworzenia kolagenu. Witaminy i minerały pozwolę sobie pominąć. Przyjrzyjmy się jednak dwóm pierwszym składnikom.

Pierwszy i najważniejszy to kolagen Verisol. Verisol jest zastrzeżonym znakiem towarowym dla tego konkretnego kolagenu. A czym się on wyróżnia? Bardzo dobrą przyswajalnością, bo to najmniejsze cząstki kolagenu, jakie znajdziesz w suplementach.

Ta przyswajalność przekłada się na skuteczność suplementu i czas, jaki musi upłynąć do uzyskania widocznych, satysfakcjonujących efektów. Innymi słowy: dzięki tej formie Collagen Select działa lepiej i szybciej od innych suplementów.

Kolejnym ciekawym składnikiem suplementu jest ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego. To bardzo interesująca roślina, która ma silne działanie przeciwstarzeniowe. Mechanizmu jej działania jeszcze dokładnie nie rozpracowałam (ale opisano go mniej więcej na stronie > CollagenSelect.pl), ale faktem jest, że już dawno obiło mi się o uszy, że restrykcyjne diety (znaczna redukcja kalorii) mają efekt odmładzający i bardzo opóźniają starzenie.

Podsumowując Collagen Select pozwala na uzyskanie następujących efektów:

  • opóźnienie starzenia,
  • poprawa wszystkich parametrów skóry: jędrności, gęstości, napięcia, elastyczności, wytrzymałości,
  • regeneracja skóry i redukcja defektów w postaci blizn czy rozstępów,
  • poprawa stanu śluzówek,
  • poprawa stanu włosów (lepszy wygląd, zahamowane wypadanie).

Czy stosowanie Collagen Select jest bezpieczne, czy ma skutki uboczne i czy są przeciwwskazania?

Myślę, że warto też uzmysłowić sobie, że suplementacja kolagenem jest bardzo bezpieczna. Sam kolagen rzadko powoduje skutki uboczne, najczęściej wtedy, gdy „zajadamy się” nim bez umiaru. Podobnie inne składniki Collagen Select – są i bezpieczne, i nie powodują skutków ubocznych.

Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania tego typu suplementów jest karmienie piersią, ciąża i nieodpowiedni (zbyt młody) wiek. Producent Collagen Select zastrzega zresztą, że kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz dzieci nie powinny stosować tego produktu.

Jak stosować Collagen Select?

Collagen Select, jak i wszystkie suplementy z kolagenem, można stosować z przerwami. Ja osobiście robiłam raz taką doustną kurację kolagenową dla zabezpieczenia się przed rozstępami i redukcji przynajmniej części z nich i z mojego doświadczenia wynika, że żeby nie przesadzać dobrze jest pobrać taki suplement przez kilka miesięcy potem zrobić przerwę, potem ewentualnie wrócić do suplementacji. Oczywiście przerwy nie są konieczne, ale na zdrowy rozsądek kalkuluję, że jednak lepiej je wprowadzać od czasu do czasu.

Konsultowałam tę moją metodę i z dietetyczką i kilkoma kosmetolożkami znającymi się co nieco na nutrikosmetykach i wszyskie uważają / uważamy, że metoda jest dobra :-).

W przypadku Collagen Select potrzebujesz i tak co najmniej kilku tygodni, by pojawiły się pierwsze efekty. Dla uzyskania maksimum efektów uważam, że najrozsądniej jest zaplanować sześciomiesięczną suplementację (na początek), a potem sama / sam zobaczysz jak dużo kolagenu potrzebujesz, by skóra nie traciła zbyt dużo włókien kolagenowych.

Możesz oczywiście na początek kupić jedno opakowanie na próbę (polecam, bo jest taniej! Sprawdź >>> CollagenSelect.pl – Oferta Specjalna), to wystarczy, żeby przekonać się mniej więcej, jakie są efekty działania takiej zaawansowanej suplementacji.

A jeśli chodzi o dzienne dawkowanie, to producent zaleca przyjmowanie 1 miarki (miarka załączona do opakowania) dziennie. Collagen Select ma formę proszku, który należy rozpuścić w wodzie. Po rozpuszczeniu staje się orzeźwiającym napojem o przyjemnym, tropikalnym smaku.

Jaka jest cena kuracji i gdzie kupić Collagen Select?

Jak już pisałam, najlepiej zacząć od mocnego uderzenia i od razu rozpocząć sześciomiesięczną kurację. Wtedy też cena za jedno opakowanie suplementu będzie najniższa, bo rzędu 95 zł.

Korzystne pakiety można kupić w sklepie producenta, to najbezpieczniejsze miejsce do zakupów (gwarancja oryginalności, gwarancja satysfakcji, najniższa cena, szybka wysyłka). Sprawdź >>> CollagenSelect.pl – Zamów Teraz.

Wspominałam już też, że na próbę można kupić taniej jedno opakowanie produktu. W tym przypadku cena będzie o 20% niższa od nominalnej, przy czym oferta ta dostępna jest jedynie w oficjalnym sklepie na stronie >>> CollagenSelect.pl – Oferta Specjalna.

Co jeszcze mogę dodać? Chyba tylko tyle, że bardzo Collagen Select polecam, bo może bardzo pomóc nie tylko na zmarszczki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *