Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy sobie uświadomić to, czym tak naprawdę jest trądzik różowaty. Nie są to typowe dla nastolatków wykwity skórne związane z procesem dojrzewania. Trądzik różowaty przeważnie dotyka osoby, które są już dojrzałe, w wieku od 30 do 60 lat. Co ciekawe znacznie częściej ta przypadłość dotyka osoby, które posiadają jasną cerę, dlatego też między innymi można więcej przypadków tej choroby odnotować np. w krajach Skandynawskich czy Irlandii.
Czym charakteryzuje się trądzik różowaty i jakie są jego przyczyny?
Przyczyny trądziku różowatego nie do końca są jeszcze wyjaśnione, jednak lekarze najbardziej skłaniają się ku czynnikom genetycznym oraz warunkom środowiskowym. Częściowo powstawanie tego typu zmian trądzikowych przypisuje się zaburzeniom naczyniowym oraz układu immunologicznego – przy zmniejszonej odporności.
Najczęstszymi charakterystycznymi objawami trądziku różowatego są grudki, krostki, rumienie często powiązane z zapaleniem spojówek, szczególnie w postaci ocznej.
Czy srebro koloidalne pomoże w walce z trądzikiem różowatym?
Dla wielu osób, szczególnie dla kobiet takie problemy ze skórą mogą powodować duży dyskomfort i skrępowanie. Dlatego też każdy szuka odpowiedniego sposobu, który ułatwi mu leczenie tych schorzeń. Bardzo ciekawym i zarazem skutecznym sposobem jest używanie srebra koloidalnego. Dlaczego? Srebro koloidalne to tak naprawdę aktywne jony srebra, które powstają w procesie rozpuszczania elektrody srebrnej w destylowanej wodzie za pomocą prądu, który posiada bardzo niską wartość. Srebro koloidalne wykazuje większą skuteczność niż wszystkie antybiotyki, a do tego posiada właściwości przeciwgrzybiczne, niszczy pasożyty i oczyszcza organizm z toksyn. Co niezwykle istotne można je bezpiecznie stosować nawet przy wrażliwej skórze, nie podrażnia ono błon śluzowych i sprawia, że skóra jest zdrowa, gładka i promienieje blaskiem.
Jak wspomóc działanie srebra koloidalnego?
Doskonałym uzupełnieniem terapii srebrem koloidalnym może być stosowanie olejku arganowego, który jest dobrodziejstwem odkrytym dla nas przez ludy berberyjskie. Można go stosować nie tylko na skórę, ale i do pielęgnacji włosów i paznokci. O jego delikatności i skuteczności może świadczyć fakt, że berberyjskie kobiety używają go do pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt.