system acnex

Czy system Acnex działa?

Oczywiście, że działa. Jest systemem “lekkim” tzn., że najlepsze efekty daje, a właściwie dawałby, gdyby można było jeszcze go kupić, przy niezbyt intensywnym trądziku. Dodatkowo najkorzystniejsze jest zastosowanie całej kuracji, bo musicie wiedzieć, że na cały system składało się kilka produktów. Były to: kapsułki (czyli suplement), emulsja myjąca (do oczyszczania twarzy), krem przeciwtrądzikowy i żel do stosowania punktowego, czyli usuwania pojedynczych pryszczy.

Był i chyba znikł

Piszę chyba, bo nie mam pewności co do tego, czy można go jeszcze kupić w jakichś aptekach, te które sprawdzałam nie mają żadnych środków Acnex na stanie, ale być może jeszcze się gdzieś znajdzie.

Nie działa też w ogóle strona Acnex.pl, a szkoda, bo była fajna moim zdaniem.

Jeśli czytasz ten post, pewnie robisz to dlatego, że gdzieś o Acnexie słyszałeś / słyszałaś lub widziałeś / widziałaś jakieś informacje o nim na forach. Cóż. Jeśli koniecznie chcesz go kupić będzie trzeba się sporo naszukać, ale jeżeli doczytasz do końca to opowiem ci o alternatywach dla Acnexu – przekonasz się, że to nie jest jakiś cudowny środek, a inne środki mogą okazać się od niego znacznie lepsze.

System Acnex – banalny skład?

Składniki, które znajdziecie w Acnexie przewijają się i w innych suplementach, emulsjach czy kremach. Dlatego moim zdaniem skład można uznać za banalny (za moment jeszcze o nim opowiem), ale że poszczególne produkty bardzo dobrze się uzupełniały należy to zaliczyć na korzyść całego systemu.

Kapsułki Acnex

Kapsułki Acnex zawierają 12 składników o działaniu przeciwtrądzikowym. Są to głównie witaminy, prowitaminy i minerały uzupełnione o wyciągi z roślin znanych ze swojego dobrego wpływu na trądzikową cerę (np. bratek).

Ich zadaniem jest wyregulowanie procesów zachodzących wewnątrz organizmu, mogących przyczyniać się do nasilania się trądziku.

Kapsułki mają tę samą bazę co większość suplementów na rynku, i nie dorównują takiej bombie jakNonacne, ale na słaby trądzik powinny zadziałać.

Jeśli szukasz czegoś na intensywny trądzik, to właśnie „bomby” typu ⇒Nonacne powinieneś / powinnaś mieć na uwadze, bo chociaż są drogie, to przy nich Acnex itp to przysłowiowy pikuś.

Emulsja myjąca Acnex

Zawiera fajny składnik, którym są aminokwasy z owsa – owies rewelacyjnie wpływa na skórę, co łatwo możesz zauważyć robiąc sobie maseczkę z płatków owsianych (dla mnie rewelacja). Dodatkowo w emulsji znalazł się olejek z drzewa herbacianego (mój przeciwtrądzikowy ulubieniec), który działa silnie przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

Emulsja dość dobrze myje, choć nie oczyszcza jej tak dogłębnie i kompleksowo jak →Hydroviton.CR, nie podrażnia skóry, nie przesusza jej, jest bezpieczna i wydajna.  Na lekki trądzik jak znalazł.

Krem Acnex

Jego głównym aktywnym składnikiem jest laktoferyna o działaniu przeciwbakteryjnym i bisabolol (wyodrębniony z rumianku) łączący działanie antyseptyczne z wpływem kojącym i przeciwzapalnym. Nie natłuszcza skóry, ale dobrze ją nawilża, łagodzi podrażnienia i wygładza. To raczej słaba formuła przeciwtrądzikowa, ale za to krem nawilżający do cery z pryszczami – jak znalazł. Nadaje się do lekkiego trądziku, z trądzikiem intensywniejszym lepiej upora się np. >>>  Trioxil zawierający zbliżone składniki (konkretnie bisazulene który jest inną formą ekstraktu z rumianku).

Żel punktowy Acnex

Najsłabszy punkt programu i najgorszy element z całej linii. Składniki to olejek rycynowy i olejek z drzewa herbacianego. Banalne, choć u wielu osób dość dobrze się sprawdzał. Ja punktowo stosuję sam olejek herbaciany i działa lepiej niż jakikolwiek żel punktowy do kupienia w sklepach czy aptekach.

Acnex dla dziewcząt, Acnex dla chłopców

Strona Acnex.pl była fajnie przygotowana i wyraźnie podzielona na dwie sekcje: sekcję damską (dziewczyńską) i męską (chłopięcą). Wygląda to tak, jakby przedstawicielom każdej z płci Acnex oferował coś innego. Niestety to zmyłka. I szkoda, że zmyłka, bo takie zróżnicowanie preparatów miałoby moim zdaniem naprawdę solidne uzasadnienie.

Po gruntownej analizie składu wszystkich preparatów utwierdziłam się jednak w przekonaniu, że skierowanie odrębnej oferty do dziewcząt i chłopców nie ma żadnego uzasadnienia merytorycznego, a jest jedynie zabiegiem czysto marketingowym. To jedna linia preparatów i kupując je w aptece, o ile je znajdziesz, dostaniesz jeden Acnex, żadnego rozróżnienia płciowego tutaj nie ma.