Czym się różni Benzacne 10 od Benzacne 5?

Na pewno każdy kto cierpi na trądzik stosuje te kosmetyki, które w jego opinii najlepiej się sprawdzają i pomagają mu pozbyć się uporczywych pryszczy. Obecnie bardzo wiele osób stosuje środki, jak Benzacne, które na rynku cieszą się bardzo dużą popularnością. Jednak, podobnie jak wiele innych produktów możemy go kupić w kilku wersjach, dlatego warto wiedzieć, czym one się różnią, choćby po to, by mieć większą wiedzę w momencie, gdy zdecydujemy się na ich zakup.

Jak działa Benzacne?

Substancją czynną w Benzacne jest nadtlenek benzoilu.  Przenika on przez skórę, uniemożliwiając bakteriom dostęp do tlenu, przez co nie mają się one jak rozwijać i dzięki temu zmniejsza się trądzik, i jego objawy.  Jednak stosowane nadtlenku benzoilu niesie za sobą skutki uboczne, zazwyczaj jest to przede wszystkim wysuszenie skóry. To jak bardzo się ona wysusza, zależy od indywidualnych cech danej osoby, takich jak typ skóry, obciążenia genetyczne czy też nawet poziom hormonów.  Dlatego aby każdy cierpiący na trądzik mógł znaleźć odpowiedni dla siebie, Benzacne dostępne jest na rynku w postaci kremu o 5 procentowej zawartości substancji czynnych lub żelu o zwiększonej do 10 procent zawartości substancji czynnych.  Dzięki temu dobranie odpowiedniego nie powinno sprawić większego problemu.

Który Benzacne wybrać?

Może się wydawać, że im większa dawka substancji czynnej, tym szybsze działanie preparatu. Z pewnością tak, jednak nie powinno się od razu stosować żelu z 10 procentową zawartością, jeżeli  ktoś wcześniej nie stosował Benzacne czy też ma dość wrażliwą skórę. Na pewno o wiele lepiej jest zastosować najpierw Benzacne o 5 procentowej zawartości substancji czynnych, i jeżeli nie wystąpią zbyt duże efekty uboczne, można zdecydować się na zastosowanie żelu o zwiększonej zawartości. Oczywiście warto najpierw skonsultować się z lekarzem, aby rozwiać wszystkie wątpliwości.

Benzacne jest produktem, który może powodować wysuszenie skóry na twarzy. Jednak, jak się popularnie mówi, coś za coś. W zamian za to uzyskujemy pomoc w walce z trądzikiem, ponieważ odpowiednio stosowany może przynieść naprawdę dobre efekty. A ze zbyt suchą skórą na twarzy można sobie poradzić, stosując na przykład kremy nawilżające, oczywiście właściwie dobrane, aby nie zatykały porów skórnych, co przyczynia się do powstawania nowych pryszczy i zaskórników. Dzięki temu efekty stosowania Benzacne mogą być widoczne niezwykle szybko.

Wiele osób już po pierwszym użyciu widzi znaczną poprawę stanu swojej skóry.

Dobrze jednak jest stosować Benzacne z przerwami, na przykład jednego dnia na czoło i policzki, zaś następnego na inne partie twarzy. Jeżeli stosujemy kosmetyk codziennie, cera zaczyna się do niego przyzwyczajać i wtedy efekty są mnie widoczne. Poza tym, ze względu na to, że Benzacne wysusza skórę, takie przerwy na pewno są bardzo korzystne dla niej, gdyż pomagają utrzymać ją w lepszym stanie. Wiele osób bardzo często po pewnym czasie ustala swój własny harmonogram stosowania Benzacne w taki sposób, aby przynosiło to dla nich jak najlepsze efekty.


Jeśli obawiasz się wysuszenia wybierz raczej >>> TRIOXIL – w pełni naturalny żel na pryszcze każdego rodzaju, który działa równie silnie jak nadtlenek benzoilu a nie uszkadza skóry i nie podrażnia jej – WCALE! Wiem, bo wypróbowałam.