Dobroczynne działanie olejków naturalnych

Wyciągi z różnych roślin są często stosowane w kosmetykach do pielęgnacji skóry, w tym twarzy. Jednak warto bliżej zapoznać się z niektórymi naturalnymi olejkami, które mają bardzo dobry wpływ na naszą skórę i wspomagają leczenie trądziku oraz walkę o piękną i zdrową skórę pełną blasku. Które najlepiej stosować do pielęgnacji cery trądzikowej? Oto kilka z najskuteczniejszych.

 Olej z czarnuszki siewnej

Jest to olej, który z uwagi na to, że posiada w swoim składzie kwas olejowy, alfa-linolenowy, olejki eteryczne oraz witaminy, w tym witaminę E polecany jest do pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Zaleca się go przy leczeniu trądziku młodzieńczego. Ma także właściwości hamujące rozwój zapaleń i grzybic skórnych.

Olej z dzikiej róży

Wiele osób może podnieść tutaj larum, że jest to olej schnący i nie nadaje się do pielęgnacji trądzikowej – jednak jest wręcz odwrotnie. Posiada on w swym składzie wiele składników odżywczych, w tym witaminy z grupy B, witaminę C, A i E, flawonoidy i nienasycone kwasy tłuszczowe. Powoduje to, że doskonale sprawdza się w walce z trądzikiem, a nawet łuszczycą. Najcenniejszy, a zarazem najskuteczniejszy olej pochodzi z chilijskiej odmiany dzikiej róży – Rosa Mosqueta.

Olej z jojoby

Kolejnym olejem, który dobroczynnie wpływa na naszą cerę jest olej z jojoby. Bardzo często stosowany w kosmetykach do włosów, jednak wspaniale wpływa on również na podrażnioną cerę, w tym cerę trądzikową. Oprócz swoich właściwości odżywczych posiada także bardzo przyjemny zapach.

Olejek pichtowy

Argania

Jest to olejek jodłowy, który niejednokrotnie nazywany jest jodłowym żeń-szeniem. Polecany jest w walce z chorobami skórnymi takimi jak grzybice czy stany zapalne wywołane trądzikiem. Można go także stosować do inhalacji, przy chorobach układu oddechowego.

Olejek arganowy

 Olejek arganowy pochodzi z Maroka i z uwagi na swoje wielokierunkowe dobroczynne działanie bardzo często nazywany jest płynnym złotem Berberów. Preparatem, który mogę Wam polecić, zawierającym stuprocentowy olejek arganowy jest Skinception Argan Oil.