Face Okey – Opinie, Działanie, Cena, Dostępność w Aptekach

Face okey to tabletki na trądzik, które swego czasu zrobiły sporo zamieszania na rynku. Dziś trudno je dostać w aptekach, ale (uwaga!) można znaleźć w nich suplementy o bardzo podobnym składzie, a więc również i działaniu zbliżonym lub identycznym z działaniem Face okey.

Co ciekawe Face okey wciąż jest produktem dość poszukiwanym, dlatego postanowiłam napisać ten post i przedstawić dostępne alternatywy, tym bardziej chyba warto, bo skoro Face OK trudno dziś w ogóle gdziekolwiek dostać, a są zamienniki (niektóre nawet lepsze – o czym za moment) trzeba wiedzieć o ich istnieniu.

Face Okey opinie i działanie, czyli o co chodziło w tych tabletkach?

Jeśli chodzi o opinie, to Face Okey było produktem dość często polecanym. Trudno się dziwić, bo to były bodaj pierwsze tabletki na trądzik z białkiem z mleka (serwatkowym), i to dość dobrze rozreklamowane. Sporo osób je stosowało, moi znajomi też. Co ciekawe użycie białka serwatkowego nadało temu produktowi nieco szersze spektrum działania, bo dzięki temu białku Face Okey nie tylko zwalczało trądzik (słabo, bo słabo, ale zwalczało), ale też wzmacniało organizm.

Czekoladowa otoczka

A już totalnie genialnym pomysłem było nadanie tabletkom czekoladowego smaku. Dzięki kakaowej otoczce tabletki wyglądały jak draże albo orzeszki w czekoladzie (które uwielbiam!), co podobało się wielu nastolatkom, ale i bardziej dorosłym łasuchom również.

Mnie ten pomysł nie zachwycił, bo jeśli coś jest lekarstwem lub quasi-lekarstwem to niech zachowa swoją formę. Takie tricki marketingowe tj. upodabnianie suplementów czy leków do łakoci na dłuższą metę może jedynie doprowadzić do sytuacji, w której zaczniemy ich nadużywać, a to bynajmniej nie jest zbyt pożądanym zjawiskiem.

No ale Face Okey już nie ma

Nie ma i nie wiem czy będzie. Pisałam w tej sprawie do jednej z aptek i na razie się go nie spodziewają. Trzeba sobie radzić jakoś inaczej, na szczęście jest sposób, i to moim zdaniem nieco pewniejszy. To tabletki z laktoferyną lub sama laktoferyna.

Normatabs i Laktocer ZN

Laktoferyna to taki składnik, który jest zawarty w mleku i serwatce i który, co najważniejsze, ma działanie przeciwbakteryjne (a więc przeciwtrądzikowe), które potwierdzono badaniami. To dzięki laktoferynie Face Okey miało niezłą skuteczność, choć tak naprawdę o laktoferynie w składzie się nie wspomina (mowa o białkach serwatkowych) i pewnie niewiele jej było w tym suplemencie – dziś nie jestem w stanie tego sprawdzić.

Jednak laktoferyna ma się dobrze i jest dostępna w innych suplementach, na przykład w tabletkach Normatabs, które moim zdaniem zasługują na IV miejsce w zestawieniu wszystkich dostępnych tabletek na trądzik bez recepty > SPRAWDŹ TU MÓJ RANKING TYCH TABLETEK.

W Normatabs laktoferyna jest w znanej nam ilości, a dodatkowo uzupełniają ją inne składniki przeciwtrądzikowe.

Laktoferynę znajdziesz też w Laktocer ZN, który niedługo opiszę dokładniej i w zasadzie powinnam go umieścić na miejscu równorzędnym z Normatabs.

Cena FACE OK i innych tabletek z laktoferyną

Face Okey kosztowało około 40 złotych za 60 kapsułek, przy czym skład był bardzo słaby moim zdaniem.

Normatabs o dużo bogatszym składzie kosztuje do 25 – 30 zł (sprawdź w CENEO), a Laktocer ZN ok. 23 zł (sprawdź w CENEO).

Jest więc w czym wybierać!

Czy laktoferyna to rzeczywiście dobry środek na trądzik?

Badania dowodzą, że odpowiednio stosowana rzeczywiście może poprawić stan skóry trądzikowej. Niestety zdaniem moim i moich znajomych zresztą też, działa zbyt wolno, by można było wystawić jej naprawdę dobrą ocenę.

Bezkonkurencyjne jest →Nonacne dzięki sarsaparilli, polifenolom i likopenowi. Zdaniem znanych mi osób i moim zresztą też, ani Face Ok ani laktoferyna nie są w stanie mu dorównać.

2 thoughts to “Face Okey – Opinie, Działanie, Cena, Dostępność w Aptekach”

  1. moim zdaniem face ok było bardzo skuteczne i w przystępnej cenie, nonacne może i jest skuteczne ale cena boli:) gdybym miał wybierać między sprawdzonym FO(gdyby był dostępny) a nonacne- bez wahania wybrał bym FO

    1. cześć, dzięki za info, bo widzę, że pojawiło się znowu w jednym sklepie, może ktoś skorzysta, tak wiem, że Face OK jest ok i niektórym osobom pomagał, tyle że to suplement bardzo bardzo łagodny no i o dość okazuje się typowym składzie, Nonacne ma zupełnie inne składniki i szersze spektrum działania, jak na kogoś fo działają zwykłe tabsy – tym lepiej, pewnie że lepiej kupować tansze środki, grunt żeby były skuteczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *