Jak skuteczny jest Proactiv?

Uporczywy trądzik potrafi skutecznie zaniżyć samoocenę i przyczynić się do obniżenia komfortu życia. Walka z nim jest trudna, ale warto ją podjąć, zaczynając oczywiście od wizyty u lekarza. Kurację lekami najlepiej wspomóc, stosując odpowiednie środki, takie jak chociażby Proactiv. Jest to zestaw produktów, które działają wieloetapowo. Poza likwidacją istniejących zaskórników i krostek, zapobiegają także pojawieniu się nowych zmian. Zawierają one kwas salicylowy, siarkę oraz inne substancje, które w delikatny sposób złuszczają skórę i odtykają pory.

Czym wyróżnia się  Proactiv?

Kuracje przeciwtrądzikowe, dostępne w aptekach, czy drogeriach, zazwyczaj działają jedynie na istniejące, pojedyncze zmiany. W przypadku proactiv solution jest inaczej, ponieważ składa się on z pięciu produktów, zapewniających kompleksową pielęgnację. Ich stosowanie jest łatwe i przyjemne, ponieważ są przyjemne dla skóry, ładnie pachną i łagodzą podrażnienia, działając aktywnie od razu po nałożeniu i przez długi czas po aplikacji.

Z jakich produktów składa się kuracja?

Proactiv solution to kompleksowa terapia przeciwtrądzikowa, składająca się z pięciu produktów: płynu do oczyszczania skóry, ożywczego toniku, emulsji korygującej na dzień, emulsji korygującej na noc i maseczki. Każdy z nich ma estetyczne opakowanie, ułatwiające aplikację i bardzo przyjemny zapach, dzięki któremu stosowanie jest naprawdę przyjemne.

Trzy kroki do pięknej cery

Oczywiście, aby kuracja przyniosła efekty, konieczne jest przestrzeganie odpowiednich zasad pielęgnacji. Producent zaleca, aby płyn do oczyszczania skóry stosować dwa razy dziennie. Oczyszcza on skórę, złuszczając martwe komórki i odblokowując pory. Następne należy nałożyć na twarz ożywczy tonik, który usuwa martwe komórki, likwiduje nadmiar tłuszczu i koi skórę. Kolejny krok to zastosowanie emulsji. W produkcie przeznaczonym na dzień znajduje się kwas salicylowy, który zapobiega powstawaniu zaskórników i osusza istniejące pryszcze. W emulsji na noc jest zaś retinol,, witamina D i E. Dzięki temu pory stają się mniej widoczne, a skóra odżywiona.

Zamawiając cały zestaw, można otrzymać w prezencie maseczkę oczyszczającą, która głęboko oczyszcza pory i eliminuje przyczyny powstawania wyprysków. Prawidłowe stosowanie każdego z produktów sprawi, że efekty będą widoczne nawet po 3 tygodniach, choć zazwyczaj poprawę widać po 6 tygodniach. Dokładne oczyszczenie cery następuje po około 3-6 miesiącach kuracji.

Czy kuracja ma skutki uboczne?

Każda skóra ma inne potrzeby i wrażliwość, dlatego stosując proactiv należy zwrócić uwagę na jej reakcję. W przypadku, gdy pojawi się obrzęk, zaczerwienienie, podrażnienie, czy łuszczenie, należy przerwać stosowanie. Ponadto, kuracja może zwiększyć wrażliwość skóry na promienie UV, dlatego w trakcie jej trwania trzeba unikać opalania w solarium i korzystania z kąpieli słonecznych.

Dla kogo przeznaczony jest Proactiv?

Kurację mogą stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni z cerą podatną na trądzik. Młodzież powinna w początkowym okresie stosować produkty co drugi dzień. Kuracja nie jest zalecana dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Niestety to preparat, który trzeba ściągać z zagranicy. Nie widziałam go nawet w polskich sklepach internetowych.