Laktocer ZN, Czyli Jak Działa Laktoferyna na Trądzik?

Już w poprzednim poście wspominałam o Laktocer ZN i laktoferynie. Czas przyjrzeć się im nieco bliżej, bo wyniki badań nad laktoferyną są bardzo obiecujące, a skoro Laktocer ZN bazuje na tym właśnie składniku, jego potencjał wydaje się równie wysoki.

Czym jest laktoferyna

To związek będący glikoproteiną, obecny przede wszystkim w mleku i w produktach mlecznych. Jeśli kiedyś interesowałeś / interesowałaś się suplementem Face Okey, to pewnie wiesz, że zawierał on ekstrakt z serwatki. Zakładam, że zawierał też laktoferynę, choć w składzie jej nie wymieniano, ale powoływano się na lecznicze i przeciwtrądzikowe właściwości serwatki.

W tej chwili na rynku dostępne są tabletki z laktoferyną i sama laktoferyna.

Poleca się ją ze względu na jej właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a stosuje się ją nie tylko na trądzik, ale też na przykład na osłabioną odporność, bo dzięki niej organizm ma sprawniej zwalczać drobnoustroje.

Pozostaje pytanie jak duża jest skuteczność laktoferyny?

Badania nad laktoferyną i jej przeciwtrądzikowym działaniem

Badania te przeprowadzono w 2010 roku, a ich opis i wyniki opublikowano w The Nutrition Journal z tego właśnie roku.

Naukowcy wyszli z założenia, że skoro trądzik jest dolegliwością (chorobą, zjawiskiem) powodowaną m.in. przez bakterie beztlenowe, które przyczyniają się do rozwoju stanów zapalnych, to posłużenie się przeciwzapalną i przeciwbakteryjną laktoferyną może okazać się przełomem w leczeniu trądziku.

Hipotezę postanowiono potwierdzić badaniami, które przeprowadzono z udziałem 36 osób w wieku od 18 do 30 lat. Osoby badane podzielono na dwie grupy – grupę kontrolną, która otrzymywała sfermentowane mleko pozbawione laktoferyny i grupę eksperymentalną, która otrzymywała codziennie, przez 12 tygodni sfermentowane mleko zawierające laktoferynę w ilości 200mg.

Po upływie każdego miesiąca i na koniec badań sprawdzano stopień zaawansowania trądziku i stan skóry w grupie eksperymentalnej i w grupie kontrolnej (placebo). Badano m.in. pH skóry, poziom jej nawilżenia oraz ilość łoju oraz innych tłuszczów gromadzących się na wierzchniej warstwie skóry.

Badania zakończyły się następującymi efektami:

  • u osób, które otrzymywały laktoferynę doszło do średniego zmniejszenia zmian trądzikowych o ponad 20%, a zmian zapalnych o prawie 39%,
  • u osób otrzymujących laktoferynę zmniejszyło się też wydzielanie sebum, i to średnio o 31%,
  • poziom nawilżenia skóry ani pH nie zmieniło się w żadnej z grup.

Wniosek:

Laktoferyna poprawia stan skóry średnio o jedną trzecią, przy czym poprawa następuje w ciągu 12 tygodni.

Laktocer ZN – efekty działania

Efekty działania Laktoceru ZN powinny być zbliżone, a być może nawet nieco lepsze niż efekty stosowania samej laktoferyny, a to dzięki wzbogaceniu tabletek o ważny składnik przeciwtrądzikowy, jakim jest cynk.

Dzienna dawka laktoferyny w tabletkach Laktocer ZN wynosi 180mg (90% z 200mg zawartych w Laktocerze białek), czyli jest zbliżona do tej dawki, którą posłużono się w badaniach.

Zynk rekompensuje mniejszą ilość laktoferyny i przyczynia się do szybszego działania suplementu, który niewątpliwie należy do bardzo udanych i chętnie polecanych przez użytkowników.

Laktocer ZN zbiera też dobre opinie

Opinie na temat Laktoceru są zazwyczaj wyważone i dość pozytywne. Większość stosujących go osób podkreśla, że suplement wymaga przede wszystkim cierpliwości i czasu, ale w perspektywie kilku miesięcy stosowania rzeczywiście przynosi zauważalną poprawę.

Niestety skuteczność laktoferyny jest dość ograniczona i daleko jej do poziomu wyznaczonego przez nowoczesne tabletki takie, jak > Nonacne.

Jeśli nie zależy ci na czasie i cenisz łagodność działania, wybierz Laktocer ZN > sprawdź dostępność i cenę.

Jeśli chcesz pozbyć się trądziku możliwie jak najszybciej, postaw na Nonacne > sprawdź dostępność i cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *