Męskie problemy estetyczne: trądzik u mężczyzn

Mężczyźni częściej niż kobiety w wieku dorosłym mają problem z trądzikiem. Dzieje się tak, dlatego, że testosteron – męski hormon płciowy stymuluje gruczoły łojowe do intensywnej pracy. To dlatego mężczyznom łatwiej przetłuszczają się włosy i częściej pojawia się u nich łysienie na tle łojotokowym. Nadmiar łoju, gdy gromadzi się w porach skóry, powoduje powstawanie ognisk bakteryjnych, których efektem są ropne wypryski. Zatkane pory mogą też przybrać postać czarnych zaskórników – tak zwanych wągrów otwartych lub wągrów zamkniętych, mających postać białej „kaszy” pod powierzchnią skóry.

Trądzik u mężczyzn jest też trudny do zwalczenia, bo mają oni grubszą skórę niż kobiety.

A to utrudnia substancjom aktywnym zawartym w kremach na trądzik docieranie do głębszych warstw skóry i celne trafianie w przyczynę problemu. Dodatkowo sprawę pogarszają niekorzystne nawyki pielęgnacyjne mężczyzn oraz konieczność częstego golenia zarostu, co dodatkowo pogarsza stan cery.

Preparaty na trądzik u mężczyzn

Mężczyźni potrzebują naprawdę dobrych preparatów, by trwale pozbyć się trądziku. Oto absolutny top – trzy najlepsze preparaty antytrądzikowe, które poradzą sobie nawet z zaawansowanym trądzikiem.

Nonacne

To unikalne tabletki do cery trądzikowej. Tabletki od wewnątrz wpływają na gruczoły łojowe, by zminimalizować ich aktywność, a tym samym usunąć przyczynę trądziku. Preparat działa łagodnie, ale też bardzo skutecznie. Dzięki dobrej kombinacji składników nie wysusza skóry, łagodzi podrażnienia. Likwiduje trądzik, nawet zaawansowany, oraz zapobiega jego ponownemu pojawieniu się.

Kliknij po więcej informacji

Trioxil

To preparat na trądzik bardzo lubiany przez mężczyzn. Jest lekki, beztłuszczowy, ma formę bezbarwnego żelu,więc przyjemnie się go stosuje. Zawiera czternastoprocentowe stężenie bisazulene, nowoczesnego składnika usuwającego trądzik. Poza tym, że likwiduje pryszcze działa też na skórę nawilżająco i kojąco. Wykorzystuje technologię nanosomową, dzięki czemu działa nawet przez kilkanaście godzin od momentu aplikacji na skórę. Dlatego wystarczy go stosować raz dziennie – na noc. To kolejna zaleta, którą docenią mężczyźni. Ważne, by stosować go na całą twarz, a nie tylko punktowo na pryszcze i zaskórniki. Działa bardzo szybko – łagodne formy trądziku leczy już w ciągu dwóch tygodni!

Kliknij po więcej informacji

Hydroviton.CR

Nie jest kremem na trądzik. To raczej preparat uzupełniający kurację antytrądzikową. Hydroviton.CR to płyn służący do oczyszczania cery tłustej, ze skłonnością do błyszczenia się i wyprysków. A – jak wiadomo – prawidłowe oczyszczanie jest warunkiem sukcesu w walce z trądzikiem. Preparat ten należy stosować rano i wieczorem, starannie masując twarz i spłukując letnią wodą. Najlepiej działa w duecie z Nonacne, tworząc niepokonaną brygadę likwidującą bezlitośnie trądzik. Jest bardzo skuteczny, bo operuje nie tylko na powierzchni skóry, ale też w głębi jej porów, czyli tam, gdzie gromadzi się nadmiar łoju, powodując trądzik. Po użyciu płynu Hydroviton.CR skóra jest starannie oczyszczona, pory są także czyste i ściągnięte. Poza tym płyn ten nie wysusza skóry, gwarantuje jej optymalny poziom nawilżenia. Jest tak skuteczny dzięki temu, że zastosowano w nim ultranowoczesną technologię nanosomową. Nanosomy to bardzo małe cząsteczki, które szybko wnikają do skóry. Mają też przedłużone działanie – operują aż do kilku godzin po zastosowaniu.

Kliknij po więcej informacji

One thought to “Męskie problemy estetyczne: trądzik u mężczyzn”

  1. no, u nas trądzik miałam i ja i brat, u mnie było paskudnie, ale u niego to już prawdziwa masakra, nie obyło się bez silnych leków niestety, mnie wystarczyły tabletki bez recepty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *