Pielęgnacja cery trądzikowej – jaki żel do mycia twarzy wybrać?

Cera trądzikowa wymaga szczególnej pielęgnacji – wiedzą o tym wszystkie osoby, które zmagają się z tym problemem. Chodzi tutaj nie tylko o nastolatki, ale i o osoby dorosłe, u których niezdrowy tryb życia, stres, palenie papierosów i nieodpowiednie odżywanie mogą spowodować powrót kłopotów z cerą.

Zwykłe mydło kontra specjalny żel do mycia twarzy

Częstym błędem osób, których cera ma skłonności trądzikowe jest używanie do mycia twarzy zwykłych płynów czy mydeł, które przeznaczone są dla zdrowej skóry. Mogą one podrażniać delikatną skórę, co znacznie pogorszy jej stan – może pogłębić stan zapalny skóry oraz zwiększyć dyskomfort odczuwany po umyciu twarzy. Będąc w aptece czy drogerii warto zwrócić uwagę na preparaty, które mogą wspomóc leczenie trądziku lub są środkami leczniczymi same w sobie. Oczywiście trzeba działać wielokierunkowo i żel do mycia twarzy powinien być stosowany jako uzupełnienie terapii.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając dla siebie żel trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jaką cerę mamy – z reguły cera trądzikowa wiąże się z tym, że skóra się przetłuszcza, jednak niektóre partie twarzy mogą wymagać kosmetyków, które wspomogą pielęgnację skóry suchej.

nanosomy opis
Działanie nanosomów

Jednym z ciekawszych preparatów, dostępnych obecnie na rynku, który jednocześnie pielęgnuje cerę i pomaga w walce z trądzikiem jest Hydroviton.CR, który sprawia, że skóra jest wygładzona, oczyszczona i wygląda dobrze. Przede wszystkim ten preparat ma działanie antybakteryjne i to o wiele silniejsze niż preparaty, które w swoim składzie posiadają Benzoyl Peroxide.

Coraz więcej kosmetyków wspomagające leczenie trądziku wykorzystuje nanotechnologię, która sprawia, że składniki odżywcze wnikają głęboko w skórę i są cały czas uwalniane. Tak jest również w tym przypadku – po umyciu twarzy preparatem jego składniki są uwalniane do skóry przez 12 godzin. Wśród składników preparatu należy wymienić między innymi wyciąg z chamomile, który wnikając w skórę wpływa na bezpośrednie przyczyny trądziku, a nie tak jak inne preparaty jedynie na widoczne na zewnątrz objawy.

Co bardzo ważne preparat ten nadaje się do pielęgnacji nawet bardzo wrażliwej cery, gdyż nie wywołuje podrażnień i jest hipoalergiczny.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ U DYSTRYBUTORA. POLECAM SIĘ PRZYJRZEĆ I SPRÓBOWAĆ BO NAPRAWDĘ WARTO, DZIAŁA B. SZYBKO – KLIKNIJ I SPRAWDŹ.

Kiedy wybieracie preparat do pielęgnacji cery trądzikowej warto zwróćcie również uwagę czy ma on w swoim składzie Penthanol oraz olejek z drzewa herbacianego, które łagodzą podrażnienia i dodatkowo ściągają pory i oczyszczają skórę.