Pryszcze na pupie – nikt nie widzi, ale…

Myślisz, ze pryszcze na pupie nie są zbyt dużym problemem? Wydaje mi się, że jednak tak. Oczywiście zimą czy jesienią nikt ich nie widzi, bo ubieramy się całkiem inaczej, ale w lecie? Jak wtedy wyjść nad wodę czy założyć krótsze ubrania…. Tak wiem, wiele osób powie, że na pewno bardziej uciążliwe są  pryszcze na twarzy czy dekolcie bo tam są bardziej widoczne. Moim zdaniem pryszcze na pupie także są bardzo uciążliwe, także ze względu na niewygodę. Gdy zaczynają swędzieć, wtedy pojawia się problem, co innego podrapać się po nosie, a co innego po pupie.

Odpowiednia higiena – niezwykle istotna

No dobrze, to jak w takim razie można szybko pozbyć się pryszczy na pupie? Jest wiele sposobów, jednak na pewno nie wolno zapominać o kilku podstawowych rzeczach. Przede wszystkim musimy pamiętać o odpowiedniej higienie. Może się zdarzać, że stosowane przez nas środki do mycia podrażniają skórę, sprzyjając rozwojowi kolejnych pryszczy. Dlatego warto wybierać te, które mają odpowiednią wartość PH i dzięki temu są dla naszej skóry neutralne. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, skóra w tym miejscu jest dość wrażliwa. Stosowanie peelingów i innych „ostrych” kosmetyków na pewno nie jest wskazane. Dobrze jest wybierać te, które przeznaczone są dla skóry z problemami trądzikowymi.

Właściwy krem

Gdy już skóra na pośladkach jest oczyszczona, nie możemy zapominać o tym, aby na pryszcze nanieść krem. Można zastosować Clearasil czy na przykład Proactive. Ale niezwykle skuteczne są także inne metody, bardziej domowe, jak na przykład maseczka z aspiryny. Trzeba rozetrzeć kilka tabletek aspiryny, zmieszać z niewielką ilością wody i taką papkę nałożyć na pryszcze. Tutaj należy jednak ostrożnie postępować, jeżeli ktoś ma uczulenie na aspirynę, gdyż może wywołać efekty niepożądane.

Słońce – przyjaciel pupy

Tak, tak, słońce jest przyjacielem naszej pupy. Świeże powietrze orz promienie słoneczne mają zbawienny wpływ na minimalizowanie pryszczy, pomagają bowiem je bardzo skutecznie obsuszać. Oczywiście trzeba zachować ostrożność, nie można wystawiać się na działanie silnych promieni słonecznych bez właściwej ochrony. Trzeba zastosować właściwy krem z filtrem, o odpowiedniej konsystencji, aby nie był zbyt tłusty, gdyż może jeszcze bardziej blokować pory i powodować powstawianie nowych pryszczy. Poza słońcem istotne jest świeże powietrze, skóra musi oddychać. Dlatego jeżeli dotyka nas ten właśnie problem, powinniśmy zapomnieć o obcisłych ciuchach, a wybierać bardziej przewiewne. Istotne jest także to, z czego te ubrania i bielizna są wykonane, ponieważ sztuczne włókna mogą powodować podrażnienie skóry i jeszcze gorsze efekty. Warto więc wymienić bieliznę na tą wykonaną z bawełny, lepiej także kupić szersze majtki, aby brzegi nie wypadały akurat w tych miejscach, gdzie mamy pryszcze.

 

Wiem, że pryszcze na twarzy są o wiele bardziej widoczne i dlatego bardzo często zapominamy o innych częściach ciała.  Jednak na pewno nie możemy zapominać o tym,  żeby pomyśleć także o innych częściach naszego ciała, w tym o pupie. Bolące i dokuczliwe pryszcze mogą być kłopotliwe, bo jak wygodnie usiąść, gdy na pupie mamy takie „niespodzianki”?