clean and clear przeciw wągrom

Przegląd produktów Clean & Clear – produkty przeciw wągrom

Clean&Clear to znana i rozpoznawalna marka produktów przeciwtrądzikowych. Przypuszczam, że wielu nastolatków miało okazję je przetestować. Też kiedyś ich używałam i choć aktualnie stosuję raczej nieco bardziej zaawansowane (lub znacznie prostsze :-)) kosmetyki, to doświadczenia z Clean & Clear wspominam całkiem miło, bo używałam kilka z nich i trochę mi pomogły. I chociaż moim zdaniem cudów trudno się po nich spodziewać, to na pewno wypróbować je warto. Szczególnie osoby z mało intensywnym trądzikiem powinny docenić ich działanie.

W tym wpisie skupię się na prezentacji produktów Clean&Clear przeciw wągrom. Oto one:

Peelingujący żel przeciw wągrom Clean & Clear

Świetna sprawa dla osób, które nie mogą uporać się z wągrami. Ten produkt jest najlepszy z całej serii przeciwwągrowej, a może nawet najlepszy spośród wszystkich kosmetyków tej marki.

Żel bardzo intensywnie oczyszcza skórę i zabezpiecza ją przed powstawaniem nowych wągrów. Efekty widać już po pierwszym użyciu. Co prawda wągry ot tak sobie od razu nie znikają, ale szybko bledną (tak jakby usunięciu ulegała ich wierzchnia warstwa) i stopniowo zmniejszają się do całkowitego zaniku. Najważniejsze jest chyba to, że ten żel można stosować praktycznie bez ograniczeń tj. codziennie, co przyspiesza efekty przeciwwągrowej kuracji. Nie podrażnia skóry. Jest dla niej łagodny, za to bezwzględny dla zanieczyszczeń.

Kosztuje 18 zł za 150 ml.

Oczyszczający żel-maseczka 2 w 1 przeciw wągrom

Fajny produkt, który faktycznie można stosować na dwa sposoby tzn. albo jako żel oczyszczający (czyli codziennie), albo jako maseczkę wtedy, gdy chcemy oczyścić skórę bardziej dogłębnie. W zależności od czasu oddziaływania i sposobu aplikacji preparatu żel albo dokładnie oczyszcza skórę zbierając z jej powierzchni nadmiar sebum wraz z zanieczyszczeniami, albo wnika nieco głębiej w pory “wyciągając” z nich łój co doskonale zapobiega tworzeniu się wągrów.

Kosztuje 21 zł za 150 ml.

Clean & Clear tonik do twarzy przeciw wągrom

Łagodny tonik, który nie tylko przywraca skórze właściwe pH, ale wzmacnia działanie pozostałych produktów z linii przeciw wągrom poprzez zmniejszenie ilości sebum i ochronę porów przed zaczopowaniem. Bardzo ładnie nawilża i dba o skórę, ale samodzielnie ilości wągrów nie zmniejszy. Potraktuj go więc jako uzupełnienie bardziej złożonej kuracji tj. używaj np. w połączeniu z maseczką (żelem) oczyszczającą lub płynem peeilngującym.

Kosztuje 14 zł za 200 ml.

Produkty Clean & Clear świetnie zabezpieczą cię przed wągrami (moim zdaniem), ale jeśli masz intensywne pryszcze i krosty postaw raczej na bardziej zaawansowane produkty przeciwtrądzikowe o silniejszym niż Clean&Clear działaniu. Polecam je m.in. w tym poście.