Tormentiol na pryszcze – warto czy nie?

Tormentiol to maść, którą można nabyć w aptece bez recepty, jednak tak jak przy każdym lekarstwie jej zastosowanie warto skonsultować ze swoim lekarzem lub z farmaceutą ją sprzedającym. Ma ona działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i ściągające. Dlatego też często można usłyszeć, że jest ona polecana na wszelkiego rodzaju wypryski związane ze zmianami trądzikowymi. Ale czy faktycznie jest to dobra maść na pryszcze i czy warto ją stosować. Od razu nasuwa się pytanie czy jest coś bardziej skutecznego na pryszcze niż Tormentiol?

Jakie składniki ma Tormentiol?

 •  wyciąg płynny z kłącza pięciornika,
 • tlenek cynku;
 • tetra boran sodu,
 • ichtiol.

 Jakie jest jego działanie i kiedy się go stosuje?

Tormentiol wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz ściągające. Poleca się go szczególnie przy niewielkich uszkodzeniach skóry takie jak otarcia oraz zadrapania. Maść podobnie jak inne leki tego typu stosuje się zewnętrznie, miejscowo wyłącznie na zmiany chorobowe. Na uszkodzone miejsca nakłada się niewielką ilość maści kilka razy w ciągu dnia. Czas leczenia nie powinien przekraczać 10 dni. Jeśli po tym czasie objawy nie ustąpią należy udać się do lekarza. Przy stosowaniu Tormentiolu może wystąpić zaczerwienienie, pieczenie i podrażnienie skóry.

 Czy Tormentiol pomoże na pryszcze?

 Jeśli chodzi o leczenie trądziku to maść Tormentiol polecana jest na ropne wypryski. Chociaż i tutaj zdania są podzielone, gdyż Tormentiol może przesuszyć skórę. Najlepiej nakładać go na już nieco podgojone zmiany trądzikowe. Maść ma biały kolor więc kiedy jej używamy warto zabezpieczyć ubranie czy pościel, gdy maść będzie używana na noc.

Pamiętać też trzeba, że mimo skutecznego działania Tormentiol oprócz przesuszenia skóry może spowodować również reakcję alergiczną gdy jesteśmy uczuleni na którykolwiek  z jego składników. Kiedy wystąpi reakcja alergiczna konieczna jest konsultacja z lekarzem, który przypisze odpowiednie leki. Kontakt z lekarzem jest również konieczny gdy po upływie 10 dni nie ustąpią objawy zakażenia skóry.

Ale uwaga: Tormentiol jest dobry na pojedyncze ropne wypryski, czyraki etc. Do leczenia trądziku nadaje się tak sobie, raczej nie radzę go używać.

Czy istnieje alternatywa dla Tormentiolu?

Jeśli boisz się przesuszenia skóry lub reakcji alergicznej polecam ci zastosować inny preparat, który również wykazuje działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne, a przy tym nie wysusza skóry. Używałam go wielokrotnie i ja i moi znajomi.

Tym preparatem jest → Troxil, który wykazuje skuteczne działanie, jeśli chodzi o większość rodzajów trądziku. A w szczególności trądziku z ropnymi wypryskami.

Z zasady jest on polecany osobom, którym nie pomogły inne środki wcześniej stosowane, a także tym, które chcą od razu pozbyć się swoich dolegliwości i cieszyć się piękną i zdrową skórą. Widoczne efekty można zaobserwować już po 2 tygodniach od momentu stosowania. Dodatkowo Trioxil SILNIE przeciwdziała pojawianiu się nowych stanów zapalnych na skórze. Dla wielu osób istotne będzie także to, że maść ta pozwala utrzymać doskonały poziom nawilżenia skóry, co również sprawia, że szybciej odzyskuje ona zdrowy wygląd.

Ale maści działają powierzchownie, a trądzik bierze się ze środka!

To nie mit, że najlepsze efekty przynosi leczenie ogólne trądziku tj. leczenie polegające na stosowaniu tabletek na trądzik. Nieważne czy będą to zaawansowane retinoidy, czy tabletki na trądzik bez recepty – jeśli zdecydujesz się na taką ogólną kurację, SZYBCIEJ OSIĄGNIESZ TRWAŁE EFEKTY.

Tormentiol Tabletki [NAJLEPSZY WYBÓR]
 • do stosowania na pojedyncze pryszcze
 • zwalczają trądzik jako zjawisko
 • działa zewnętrznie i powierzchownie
 • usuwają pryszcze od środka, czyli tam, gdzie tkwi źródło problemu
 • usuwa objawy
 • usuwają przyczyny trądziku
 • może przesuszać skórę i powodować podrażnienia,
 • nieprzyjemnie pachnie
 • są łagodne dla skóry, wspomagają regenerację i odnowę
 • kłopotliwy w użyciu, 
 • poszukaj w ⇒ e-aptekach

Jeżeli zależy ci na efektach, krótkim czasie kuracji i braku skutków ubocznych wybierz tabletki, których sama używałam to  ⇒Nonacne, które pomogło też wielu moim znajomym.