Tribiotic a pryszcze

Tribiotic nie jest co  prawda maścią opracowaną z myślą o osobach borykających się z trądzikiem, ale jako maść antybiotykowa, na dodatek zawierająca aż trzy różne antybiotyki, Tribiotic na pryszcze może zadziałać całkiem nieźle. Z góry uprzedzam jednak, że naprawdę dobrze radzi sobie jedynie z nielicznymi diodami, bolącymi grudkami czy krostami. Z intensywnym, rozległym trądzikiem Tribiotic raczej się nie upora, tym bardziej, że walka z takim trądzikiem wymaga czasu, a Tribiotic nadaje się do krótkich kuracji.

tribioticsaszetki

 

Na co przede wszystkim pomaga Tribiotic?

Stworzono go głównie po to, żeby wspomagać gojenie się drobnych uszkodzeń skóry do których dochodzi np. wskutek otarć naskórka, oparzeń, skaleczeń i im podobnych zdarzeń. Tribiotic chroni taką otwartą rankę przed zakażeniami bakteryjnymi, bo wybija bardzo wiele bakterii, a dodatkowo ponieważ antybiotyki mają też działanie przeciwzapalne przyspiesza ładne gojenie się rany.

Na rany należy stosować go następująco: po przemyciu zranionego miejsca wodą i dezynfekcji np. wodą utlenioną miejsce to dodatkowo smarujemy maścią i zabezpieczamy opatrunkiem. Tribiotic faktycznie pomaga i zabezpiecza, a że dodatkowo jest dość tani, bez recepty i dostępny w każdej aptece to też ułatwia sprawę.

Tribiotic na pryszcze

Stosowany na pryszcze Tribiotic wybije część bakterii (a jak się uda to może nawet wszystkie), jeśli użyjesz go po wyciśnięciu pryszcza to maść zabezpieczy cię przed zakażeniami wtórnymi, które są jednym z najczęstszych powikłań po wyciskaniu.

Na pryszcze (i nie tylko) Tribiotic należy nakładać 3 x dziennie, punktowo, nie rozsmarowując po całej skórze bo to bez sensu. W aptekach dostępna jest maść w tubkach, a ostatnio nawet w saszetkach do jednorazowego użycia – idealna do skaleczeń, ale w przypadku trądziku chyba saszetek kupować się nie opłaca, lepiej zaopatrzyć się w tubkę, powinna spokojnie wystarczyć na zalecany tydzień kuracji.

Można go nieprzerwanie stosować przez 7 dni. Jeśli w tym czasie stan cery się nie poprawi radzę albo zmienić maść albo pomyśleć nad całościową zmianą w sposobie leczenia trądziku.