Visaxinum D tabletki na trądzik dla osób dorosłych

Visaxinum D, czyli coś na trądzik specjalnie dla dorosłych

Nie mogłam nie zabrać głosu w tej sprawie. W sprawie Visaxinum D – bodajże pierwszych na naszym rynku tabletek na trądzik adresowanych głównie do osób dorosłych. Jeśli jesteś w temacie pewnie pierwsze pytanie, jakie ciśnie ci się na usta (tak jak mnie) brzmi: czy Visaxinum D, czyli Visaxinum dla osób dorosłych różni się czymś od znanego już wcześniej produktu pt. Visaxinum? A jeśli tak to czy skład tych tabletek rzeczywiście może sprawić, że twoje pryszcze znikną?

No właśnie. Postaram się odpowiedzieć na to pytanie dokładnie analizując skład i działanie tabletek.

Z tym drugim miałam pewien problem, bo musiałam znaleźć kogoś, kto byłby chętny je wypróbować, ale udało mi się namówić znajomą z pewnego forum. Więc spokojnie – mam informacje zarówno analityczne, jak i recenzencko – porównawcze i to z niemal pierwszej ręki.

Pierwsze wrażenie

Jak tylko zobaczyłam reklamę Visaxinum D pomyślałam, że to pewnie jakaś ściema, tzn. że Aflofarm chce jedynie w ten sposób nakłonić osoby dorosłe (z cerą trądzikową) do zakupu już znanego i starego (nie bójmy się tego określenia) produktu. O Visaxinum już pisałam – mój wcześniejszy tekst o nim znajdziesz >>> tutaj.

Okazało się jednak, że nie. W pierwszej chwili rzeczywiście mogłoby się wydawać, że Visaxinum D to zwykłe Visaxinum w nowej odsłonie, ale po przejrzeniu składu stwierdziłam, że te konkretne tabletki autentycznie różnią się od znanego nam wszystkim produktu i … no w gruncie rzeczy mogą rzeczywiście przydać się dorosłym bardziej niż ich „nastoletnie” odpowiedniki.

Visaxinum D a Visaxinum – podobieństwa i różnice

Najlepiej widać je w zestawieniu poniżej. Zestawiłam tu dane podane przez producenta (Aflofarm) na jego stronie internetowej. Skład obu produktów prezentuje się następująco:

Składniki w 1 tabletce VISAXINUM VISAXINUM D
Wyciąg z fiołka trójbarwnego (mg) 150 170
Laktoferyna (mg) 20 20
Wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego (mg) 70 80
Wyciąg z liści zielonej herbaty (mg) 10 10
Cynk (mg) 15 15
Niacyna (witamina PP) (mg ekwiwalentu niacyny) 18 18
Witamina B6 (mg) 2 2
Wyciąg z liści Gymnema sylvestre (mg) 0 50
Wyciąg z kłącza ostryżu długiego (mg) 0 80
Wyciąg z ziela melisy (mg) 0 60

Jak widzisz podstawowy skład pozostaje ten sam, ale:

  • Visaxinum D zawiera o 20mg więcej ekstraktu z fiołka trójbarwnego (bratka polnego) niż Visaxinum,
  • w Visaxinum D jest o 10mg więcej ekstraktu z mniszka,
  • Visaxinum D zawiera dodatkowe trzy substancje czynne w postaci wyciągów z gurmaru (Gymnema sylvestre), ostryżu długiego i melisy. Tych trzech ekstraktów nie znajdziesz w tabletkach przeznaczonych dla nastolatków.

Czy te różnice mają jakieś znaczenie?

Szczerze? Nie bardzo.

Ale po kolei:

  • zwiększenie dawki bratka polnego czy ekstraktu z mniszka to tylko zabieg typowo kosmetyczny, który nie będzie miał dużego wpływu na skórę, choć oczywiście może w pewnym stopniu działać intensywniej niż tabletki z mniejszą dawką,
  • dodanie ekstraktu z gurmaru może mieć uzasadnienie ze względu na fakt, iż trądzik nasila się pod wpływem prostych węglowodanów, których w naszej diecie jest naprawdę sporo, ale – jeśli masz trądzik, czy nie robisz wszystkiego by tych cukrowych paskudztw unikać? Zakładam że tak, poza tym gurmar bardziej przydaje się osobom mającym zaburzoną gospodarkę insulinową (na pograniczu cukrzycy typu 2) niż osobom z trądzikiem – składnik jest wg mnie zbędnym dodatkiem,
  • ekstrakt z ostryżu może poprawić pracę wątroby i detoks organizmu – dodanie go do tabletek było dobrym pomysłem, ale to też nie jest ekstrakt typowo przeciwtrądzikowy,
  • melisa – wiadomo, uspokaja, faktem jest że trądzik może irytować więc dodatek melisy na pewno się przyda, bo chociaż trądziku nie zwalczy to przynajmniej może ukoi nieco nerwy (to ironia była drodzy Czytelnicy). Składnik jest wg mnie zbędny.

Podsumowanie

Jak widzisz Visaxinum D, które na pierwszy rzut oka wydaje się podobne składem, a na drugi rzut oka zdaje się znacząco różnić od poprzednika jest w zasadzie suplementem wzbogaconym o dodatki, które w zwalczaniu trądziku nie pomogą. Gdyby znalazły się tu jakieś ekstrakty wywierające wpływ quasi steroidowy (saponiny jak w sarsaparilli) mogłabym zrozumieć wprowadzenie na rynek produktu, ale w obecnej sytuacji… uznaję to jedynie za zabieg marketingowy.

Visaxinum D sprzedawane jest mniej więcej w tej samej cenie co zwykłe Visaxinum (>sprawdź Visaxinum 30 tabletek i >Visaxinum 60 tabletek) jest więc na pewno dużo dużo tańsze od rynkowych liderów takich, jak >>> Nonacne. Jest też dużo słabsze od tychże liderów i dorosłym z przewlekłym trądzikiem raczej nie pomoże.

 

3 thoughts to “Visaxinum D, czyli coś na trądzik specjalnie dla dorosłych”

  1. brałam przez trzy miesiące zwykłe visaxinum a potem przestawiłam się na visaxinum D (mam 26 lat i ciągłe problemy z trądzikiem) działa identycznie, różnicy nie widzę, nic specjalnego się na twarzy nie dzieje chociaż trochę zmniejsza trądzik ale obydwa visaxinum działają moim zdaniem tak samo, btw efektu relaksującego niby po melisie w ogóle nie widać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *