Żyworódka pierzasta – dobrodziejstwo dla cery trądzikowej

Każdy z nas miał kiedyś mniejsze lub większe problemy z cerą. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które przeznaczone są do pielęgnacji skóry, która ma skłonności do wyprysków lub występowania trądziku różowatego. Niestety wiele z nich, mimo, że przeznaczonych jest do pielęgnacji skóry wrażliwej zawiera wiele substancji drażniących. Dlatego też warto poszukać rozwiązań wśród dobrodziejstw, jakie podarowała nam matka natura – na nasze problemy z cerą pomocny okazać się wyciąg z żyworódki pierzastej.

Czym jest żyworódka pierzasta?

Żyworódka Pierzasta (Kalanchoe Diagremontiana) jest to roślina pochodząca z Madagaskaru należąca do rodziny gruboszowatych. W naszym kraju jest uprawiana jako roślina pokojowa. Często przyrównywana jest do domowej apteczki, z uwagi na to, że zawiera w sobie wiele makro i mikroelementów i niezwykle duże ilości witaminy C. Oprócz tego selen, glin, krzem, potas, wapń, żelazo i wiele innych. Jest też o wiele lepsza, jeśli chodzi o właściwości bakterio i grzybobójcze, w porównaniu chociażby z niezwykle popularnym wśród naszych babć i mam aloesem. Do jej walorów zaliczyć należy także właściwości stymulujące odporność organizmu, a także właściwości regenerujące organizm.

Właściwości lecznicze żyworódki

Żyworódka pomaga na wiele różnych dolegliwości i schorzeń. Z uwagi na właściwości bakterio i grzybobójcze polecana jest przy leczeniu stanów zapalnych, stłuczeń czy przykrego zapachy z ust. Jednak najczęściej stosowana jest w dermatologii – może pomóc przede wszystkim w walce z trądzikiem. Jednak pomocna jest także przy oparzeniach, swędzeniu skóry, oparzeniach, odleżynach czy nawet trudno gojących się ranach.

Działanie żyworódki w przypadku walki z trądzikiem, w tym trądzikiem różowatym można wspomóc specjalistycznymi preparatami, które zawierają naturalne składniki odpowiednio skomponowane tak jak to jest w przypadku żelu Trioxil.

Jeśli chodzi o stosowanie żyworódki do pielęgnacji twarzy to można zrobić sobie okład z jej liści, jednak o wiele bardziej polecam Wam korzystanie z soku lub wyciągu z tej rośliny – jest to o wiele bardziej praktyczne rozwiązanie, a efekty widać bardzo szybko.